Organizacja wesela: Wasza lista zadań ślubnych

Sezon weselny zbliża się wielkimi krokami! Jak idzie organizacja wesela marzeń? Macie już wszystko przygotowane? Rozwieźliście zaproszenia, dokonaliście wszelkich formalności cywilnoprawnych i kościelnych, a w pierwszym tańcu moglibyście już rywalizować w Tańcu z Gwiazdami? Jeśli nie jesteście pewni, że wszystko macie już dopięte na ostatni guzik, to zapraszam Was do dzisiejszego wpisu!

Organizacja wesela: Twoja szczegółowa lista ślubnych zadań
Fot. Twoja Chwila

 

Ślubna lista zadań

Stworzyłam dla Was checklistę tych wszystkich niezbędnych zadań, które koniecznie musicie odhaczyć w trakcie przygotowań do Waszego wielkiego dnia. Wiem, że list tego typu jest w sieci dużo, ale często są one stworzone tak, że poszczególne elementy rozpisane są na osi czasu. Większość z tych list jest też w języku angielskim, a co bardziej istotne, dostosowane są do angielskich/amerykańskich realiów. I mimo tego, że polskie wesela coraz więcej zapożyczają z tych zachodnich tradycji, to w dalszym ciągu nasze rodzime uroczystości ślubne mają nieco odmienną specyfikę.

Stworzyłam więc dla Was listę zadań podzielonych na kategorie – wydaje mi się to bardziej uniwersalne, niż podział czasowy. Nie każdy ślub zawiera te same elementy, skupiłam się więc na tych najbardziej typowych. Każde zadanie rozbiłam na mniejsze, bardziej szczegółowe punkty, abyście wszystkie kwestie mogli sobie odpowiednio zaplanować – w kolejności według własnego uznania. Wiem z doświadczenia, że znacznie łatwiej jest zorganizować i zrealizować małe kroki (i odhaczyć je), niż wielkie projekty. Znajdziecie tu kategorie dotyczące samej Pary Młodej, lokalu weselnego czy usługodawców. Na samym początku listy wypisałam 5 moim zdaniem kluczowych kwestii, od których powinniście zacząć organizowanie uroczystości.

Warto przeczytać

O początkach planowania pisząc, nie mogę nie odesłać Was do innego mojego artykułu na blogu, a mianowicie: „od czego NIE zaczynać planowania wesela?” Czyli taka organizacja wesela od podstaw. Jeżeli dopiero zaczynacie planowanie swojej uroczystości, przeczytajcie ten artykuł czym prędzej! Myślę, że jak podejmiecie kroki, o których napisałam na początku artykułu, unikniecie takich problemów jak znaczne przekroczenie zakładanego budżetu czy zbyt mała sala na planowaną liczbę gości.

Na liście zadań umieściłam też wszystkie elementy dotyczące formalności związanych ze ślubem konkordatowym. O tym też już kiedyś pisałam, bo wiem jak złożony to jest temat i Pary Młode często czują się zagubione. Odsyłam Was więc do mojego ABC ślubu konkordatowego.

No dobrze, łapcie listę zdań, odhaczcie te, które już zrobiliście i zaplanujcie swoje kolejne kroki! Cały plik do pobrania po kliknięciu w obrazek lub poprzez link poniżej.

Pobierz całą listę zadań tutaj

 

A Wy co byście jeszcze dodali do tej listy? Dajcie znać! 🙂

%d bloggers like this: