Modne Druhny – czyli kilka słów o sukniach dla druhen.

Druhny raczej nie kojarzą się z naszą tradycją – to typowo anglosaski element wesel, jednak coraz częściej spotykany na polskich ślubach. Dlaczego? To wspaniały sposób na wyróżnienie bliskich Pannie Młodej kobiet, pokazanie jak są dla niej ważne. Poza tym – uroczy obiekt do fotografowania! Która z Was nie chciałaby mieć takiego zdjęcia?

Modne Druhny - czyli kilka słów o sukniach dla druhen.

Droga Panno Młoda, jeżeli zdecydujesz się wyróżnić kilka swoich przyjaciółek na weselu i poprosić je o bycie druhnami, przemyśl zawczasu kilka kwestii, np. tych, dotyczących ich wyglądu. Bowiem aby orszak druhen był pięknym dopełnieniem ślubu i wesela powinien odpowiednio się prezentować. Najlepszym rozwiązaniem moim zdaniem jest zakup lub uszycie takich samych sukien dla wszystkich druhen. Co więcej – niech te suknie nawiązują do motywu czy koloru przewodniego wesela. Tak, aby wszytko stanowiło dobrze przemyślaną całość! Musisz jednak pamiętać, że wiąże się to z określonymi kosztami, które Twoje druhny będą musiały ponieść – chyba, że sama zdecydujesz się na pokrycie tych kosztów. Dlatego ustalcie zawczasu, czy dla każdej z nich dany koszt jest do zaakceptowania.

Modne Druhny - czyli kilka słów o sukniach dla druhen.

Suknie dla druhen

Długie czy krótkie? Według mnie bezapelacyjnie wygrywają suknie do ziemi – szczyt elegancji! Co więcej – musisz pamiętać, że każdej kobiecie pasuje inny krój sukni – te długonogie chętnie pokazują swoje atuty, te mocniej zbudowane na pewno lepiej będą czuły się w bardziej zakrytym stroju. Ale w długiej sukni – każda będzie czuć się elegancko! Jednak pamiętaj – wiele zależy od charakteru wesela – jeżeli organizujesz je w pałacu – zdecyduj się na długie suknie bez dwóch zdań! Jeżeli to wesele w klimatach rustykalnych – super sprawdzą się zarówno długie (lekkie!) suknie, jak i te krótkie.

A zdobienia?

Po pierwsze pamiętaj – Ty jesteś księżniczką w tym dniu i tak masz się czuć! Moim zdaniem suknie druhen powinny być Twoim dopełnieniem, a nie przyciągać uwagę bardziej niż Twoja kreacja. Najlepiej jak zaznaczysz swoim druhnom, że wolisz aby suknie były raczej proste, a biżutera skromna.  Ale oczywiście decyzja należy do Ciebie!

Modne Druhny - czyli kilka słów o sukniach dla druhen.

Kupno czy szycie?

To zależy. Jeżeli masz dobrą i niedrogą krawcową lub ciężki do zakupu kolor – zdecyduj się na szycie. Dzięki temu Twoje druhny będą mogły dopasować suknię idealnie pod siebie. Pamiętaj jednak, że łączy się to z wyprawą po materiały, a przy tym już trochę trzeba się napracować! Jeżeli masz możliwość – wybierz się do hurtowni materiałów – tam najprawdopodobniej znajdziesz wymarzony kolor i materiał. Ale skąd masz wiedzieć jaki materiał?! Jeżeli wiesz jakie chcesz sukienki, pokaż pomysł krawcowej – ona będzie wiedziała najlepiej, czego potrzebuje.

Za dużo zachodu? Przejrzyj Allegro lub AliExpress – szczególnie to drugie miejsce jet kopalnią sukien dla druhen! Zanim jednak coś kupisz – przeczytaj opinie! Musisz mieć świadomość, że nie zawsze to, co sprzedawcy pokazują na zdjęciach wygląda tak samo w rzeczywistości. Krawcowa i tak zapewne będzie potrzebna, aby dopasować suknie do figur Twoich przyjaciółek. Będzie to jednak na pewno tańsza opcja niż szycie całych kreacji na miarę.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Jeśli tak – zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera, w którym będziemy Cię powiadamiać o nowościach na stronie – formularz znajduje się po lewej stronie u góry 🙂

Autor: Magda

%d bloggers like this: