Kwiaty i bukiety dla jesiennej Panny Młodej

Jesień… Kojarzy nam się z ciepłymi, głębokimi barwami czerwieni, pomarańczy czy żółci. Pięknie z tymi kolorami komponują się zarówno bawy jasne, jak i te ciemniejsze – winny, burgundowy czy wiśniowy. Powiem Wam, że o ile piwonie czy lawenda zachwycają mnie za każdym razem jak na nie patrzę, to ostatnio właśnie bukiety jesienne zachwyciły mnie swoimi barwami, ciepłem, ale też trochę taką… surowością.

 

Zanim do bukietów przejdziemy, spójrzmy na kwiaty, które jesień upiększają.

Jesienna Panna Młoda do dyspozycji ma ich naprawdę wiele! Róże, storyczki, margerytki, frezje, jaskry czy goździki. Ponadto takie dodatki jak jarzębina, różnego rodzaju jagody czy liście, np. eukaliptusa, ostrokrzewu czy oliwnika mogą być pięknym wypełnieniem i ozdobą jesiennych bukietów i kwiatowych dekoracji. Przyjrzyjmy się bliżej kilku propozycjom.

Hortensje – kwiaty, które już same w sobie mogą stworzyć piękny, bogaty bukiet, a to dzięki temu, że hortensja na jeden swej łodydze posiada wiele malutkich kwiatków. Kwiaty te, to przede wszystkim kolor biały, niebieski, różowy. Ich ogromną zaletą jest, to że w zależności od aranżacji, pięknie będą komponowały się zarówno w eleganckich, jak i tych bardziej sielskich klimatach weselnych. Minusem hortensji jest z kolei ich wątłość, ale trzymane w wodzie spokojnie przetrwają ślub i wesele.

 

Dalie – kolejna propozycja kwiatu pełnego i rozłożystego, który może być dominującym elementem bukietu. Występuje w bardzo wielu kolorach oraz odmianach – płatki dali mogą być bowiem bardziej okrągłe czy spiczaste, kula kwiatu mniej lub bardziej rozłożysta. Kwiaty te są więc bardzo uniwersalne! Dalie kwitną od lipca, aż do października. Są do tego kwiatami trwałymi, więc dobrze sprawdzą się w bukietach i dekoracjach. Moim zdaniem dalie mają jakiś taki… baśniowy klimat!

Kwiaty i bukiety dla jesiennej Panny Młodej

 

Słoneczniki – piękna ciepła żółć to propozycja dla tych Panien Młodych, które chciałyby rozświetlić trochę jesienne barwy! Te kwiaty wspaniale wpisują się w stylistykę rustykalną! Do tego ich gruba łodyga sprawia, że słoneczniki szybko nie opadną. Słoneczniki występują w różnych odmianach, od dobrze znanych roślina z dużymi kwiatami, po mniejsze, bardziej ozdobne wersje.

A co myślicie o takiej kompozycji z sukulentami? Według mnie jest bardzo oryginalna, a kwiaty w niej są przepięknie dobrane pod względem kolorystycznym!

Kwiaty i bukiety dla jesiennej Panny Młodej

 

Kalie – kolejne niezwykle charakterystyczne kwiaty o wyjątkowym kształcie i grubej łodydze. Kalie są wyjątkowo eleganckie, a Panna Młoda niosąca je w dłoni z pewnością wyglądać będzie dostojnie i z wielką gracją! Dużą zaletą kalii jest ich wielobarwność, jeśli więc któraś z Was drogie Panny Młode zdecyduje się na konkretny kolor – jest w czym wybierać! Moje serce skradły kalie w tej barwie dość mocnej, ciemnej, ale jakże eleganckiej!

 

Wrzosy – dla mnie to idealna alternatywa dla tych Panien Młodych, które uwielbiają lawendę, a nie mogą jej wykorzystać w swoim bukiecie ze względu na porę roku. Oczywiście mówimy tu o świeżej lawendzie, bo suszoną można zdobyć bez większych trudów, a wygląda równie pięknie! Ciepłe barwy wrzosu (bordowy, fiolet, ale też biel) idealnie pasują do jesiennych kolorów i romantycznej, lekkiej stylizacji.

Kwiaty i bukiety dla jesiennej Panny Młodej

 

Propozycje jesiennych aranżacji

Można przebierać i przebierać, ale te poniższe aranżacje urzekły mnie szczególnie!

Pierwsza propozycja, to kompozycja odcieni brzoskwiniowych i brązów z chłodnymi barwami niebieskimi. Znajdziemy tu różnorodność kwiatów i dodatków, od róży, przez liście eukaliptusu, jarzębinę aż po oset. To taka nieuporządkowana kompozycja, ale jesiennym bukietom wyjątkowo to pasuje!

Kwiaty i bukiety dla jesiennej Panny Młodej

Słoneczniki! Coraz bardziej skradają moje serce! Są takim żywym elementem wśród melancholijnych jesiennych barw, czyż nie?

Kwiaty i bukiety dla jesiennej Panny Młodej

W kompozycji poniżej możecie zobaczyć między innymi kalie, o których wcześniej pisałam – pięknie się tu komponują z jaśniejszymi barwami, które nieco łagodzą ten intenstywny burgundowy kolor.

 

Kolejne bukiety to już istne mieszanki barw i gatunków kwiatów!

Nie ma w nich jednego dominującego elementu. Piękne barwne kompozycje dla rustykalnej Panny Młodej.

A może mieszanka barw czerwonych i pomarańczowych? Jedna w odsłonie bardzi wyrazistej, druga – pastelowej. Mam wrażenie, że pierwszy bukiet  po dodaniu większej ilości koloru niebieskiego świetnie by się wpisał w ślub z elementami ludowymi!

I na koniec propozycje czegoś trochę bardziej stonowanego, gdzie odnajdą się nawet elementy czerni…

Źródło zdjęć: pinterest.com

 

Macie faworyta? Któryś kwiat szczególnie Was urzekł? 🙂

 

Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł, zapraszamy do dołączenia do naszego newslettera (poniżej)!

 

Autor: Magda 

%d bloggers like this: