5 powodów dla których w dniu ślubu warto mieć przy sobie konsultanta ślubnego

6 powodów, dla których warto mieć koordynatora dnia ślubu.

Na początku zadaj sobie bardzo ważne pytanie – czy jako Panna Młoda, w jednym z najważniejszych dni życia, chcesz pokazywać palcem każdemu co ma robić, rozdzielać zadania, sprawdzać czy wszystko stoi na swoim miejscu, a goście zameldowali się już do swoich pokoi? Czy może chcesz wziąć długą kąpiel, usiąść na kanapie i pośmiać się z mamą i przyjaciółką w oczekiwaniu na makijaż?

6 powodów, dla których warto mieć koordynatora dnia ślubu.
Fot. Ewelina Orłowska

Może na wstępie krótkie porównanie. Dzień ślubu – jest godzina 12.00. Jesteś w hotelu, gdzie odbywa się wesele. Na miejsce przyjechały też fryzjerka i wizażystka, aby z ich usług oprócz Ciebie mogły skorzystać również najbliższe osoby. Przyszła szwagierka, która o 12 miała mieć już robiony makijaż, zabłądziła w drodze z kwiaciarni, do której pojechała, by odebrać Twój bukiet i wianek, a kolejna osoba jeszcze siedzi na fotelu u fryzjerki. Zaczynasz się denerwować, bo każde opóźnienie sprawia, że będziesz mieć mniej czasu na ubranie sukienki i zaplanowane zdjęcia. Szwagierka dojechała, ale Ty już przebierasz nogami ze zdenerwowania. W międzyczasie dzwoni świadkowa, która poszła sprawdzić wystrój Kościoła – mówi, że dekoracja wygląda inaczej niż się umawiałyście, a florystyka już poszła.

Ubierasz suknię, 30 minut później niż zaplanowałaś, ze stresu ciężko oddychasz i mama nie może zapiąć zamka. Przed pokojem czeka już Twój mąż z Rodzicami, bo przecież trzeba już udzielać błogosławieństwa! Msza za 20 minut, a gdzie tu czas na kilka wspólnych zdjęć. Wychodzicie pospiesznie do Kościoła – uff, zdążycie! Szkoda tylko, że w pokoju na stole leży piękny ślubny bukiet…

A teraz sytuacja zgoła odmienna. Jest godzina 12 – przyszła szwagierka ma robiony makijaż, a bukiet ślubny i inne dodatki z kwiatów leżą już na stole – konsultantka ślubna odebrała wszystko w drodze do hotelu. Teraz sprawdza dekoracje i pokazuje florystce co trzeba poprawić. O 14.30 wpadły przyjaciółki z szampanem. Chwilę później zaczynacie ubieranie sukni – na szczęście zgodnie z sugestią konsultantki miałaś na tę czynność zaplanowaną aż godzinę, a więc spokojnie mogłaś pozwolić sobie na chwilę relaksu w gronie koleżanek. Po ubraniu sukni czas na pierwsze spojrzenie na przyszłego męża i błogosławieństwo, a potem kilka pięknych zdjęć. Z emocji zapominasz wziąć bukietu ze stołu, ale na szczęście konsultantka czeka na Was przy samochodzie, pyta czy wszystko macie i gdy zauważa brak kwiatów w Twoich rękach, wysyła po nie świadka.

W kościele wszystko pięknie przystrojone, kwartet smyczkowy gra Arię na strunie G, a Ty patrzysz na narzeczonego, który stoi po Twojej lewej i mocno trzyma Cię za rękę. Po ceremonii przy wyjściu sypią się na Was płatki róż. Czas na życzenia, które zgodnie z ustaleniami mają być składane pod Kościołem, ale wtem podchodzi do Was konsultantka i szepcze na ucho: zaraz będzie padać, teraz tylko życzenia od osób, które przyszły jedynie na ślub – goście i obsługa sali są już powiadomieni…

6 powodów, dla których warto mieć koordynatora dnia ślubu.
Fot. Ewelina Orłowska

To tylko krótkie porównanie, jak może wyglądać dzień ślubu w zależności od tego, czy jest na nim obecny konstultant czy nie. Oczywiście ten jeden z najważniejszych dni nawet bez obecności koordynatora może być wspaniale zorganizowany i przebiec bez zakłóceń, jednak zapanowanie nad wszystkimi elementami składającymi się na powodzenie tego dnia, będąc jednocześnie jego aktywnym uczestnikiem, to nie lada wyzwanie. I bez wątpienia-  spora dawka stresu. 

6 powodów, dla których warto mieć koordynatora dnia ślubu.

1) Stworzenie scenariusza dnia ślubu

Bardzo dokładne zaplanowanie tego dnia to czynność, której nie można pominąć. Szczególnie, jeżeli wesele jest organizowane poza miastem, dla gości z innych regionów Polski czy nawet spoza kraju, a Para Młoda przewidziała sporo atrakcji. Odpowiednie zaplanowanie każdego punktu programu jest niezwykle ważne, tak aby nic nam nie umknęło i wszystko odbyło się w radosnej atmosferze. I kontrolowanie tego samemu nie jest wcale proste! Dlatego pomoc konsultanta przy stworzeniu takiego harmonogramu jest nieodzowna.

2) Kontrolowany przebieg uroczystości

Konsultant ślubny pozostaje w kontakcie z usługodawcami, którzy pracują w dniu Waszego ślub – kontroluje czy wszyscy wykonawcy dojadą na miejsce o umówionej godzinie. W przypadku ewentualnych opóźnień interweniuje w taki sposób, że Para Młoda zwykle nawet o tym nie wie. Przez cały dzień konsultant koordynuje kolejne punkty programu, sprawdza gotowość poszczególnych osób, a Wy i goście czekacie na piękne rezultaty.

3) Organizacja gości

Konsultant czuwa nad gośćmi – na początku przedstawia im się, kieruje ich w odpowiednie miejsca, aby nie ominęła ich żadna ważna chwila tego dnia, m.in. informuje o miejscu skladania życzeń. Przekazuje też informację osobom na specjalnych dietach, że dania, które otrzymają są dla nich odpowiednie. Konsultant sprawdza też poprawność rozstawienia winietek. Koordynuje też transport gości, na przykład kieruje ich do przygotowanych autokarów. 

4) Spokój Pary Młodej 

A przede wszystkim Panny Młodej, bo nie ukrywajmy – to ona zwykle najbardziej przeżywa ten dzień. To ona chce, aby wszystko poszło zgodnie z planem, nie było żadnych wpadek, wszyscy zdążyli na czas, DJ zagrał ulubione utwory, tort wszedł na salę przed podziękowaniami dla rodziców, a nie po. A do tego chciałaby móc się tym dniem cieszyć w pełni, a nie kontrolować czy każdy robi to, o co prosiła. Przygotowania w dniu ślubu mogą przebiegać dla Panny Młodej spokojnie, pod warunkiem, że nie zajmuje się ona niczym innym, niż samą sobą. Całym zamieszaniem poza jej pokojem niech koordynuje osoba, która wie jak działać.

6 powodów, dla których warto mieć koordynatora dnia ślubu.
Fot. Ewelina Orłowska

5) Czuwanie nad dekoracjami

Dekoracje pięknie wyglądają na początku, w momencie przyjścia Młodej Pary i gości. Po kilku godzinach jednak świeczki się wypalają, gdzieś opadnie kilka kwiatków, przewróci się ramka ze zdjęciem, czy odczepi kawałek materiału. To są rzeczy, o których nikt z weselników już nie myśli, a które potem widać na zdjęciach. O dekoracje i ogólny porządek sali zadba natomiast konsultant – osobiście lub poprzez odpowiednie instrukcje dla pracowników sali.

6) Rozliczenie płatności

Na sukces dnia ślubu pracuje wiele osób – wizażystki, kierowcy, organista, zespół czy filmowcy. Z każdą z tych osób, jeżeli nie zostało ustalone inaczej, należy się  w dniu ślubu rozliczyć. Warto tę czynność zlecić komuś, kto ma z wszystkimi usługodawcami kontakt, pracuje z nimi podczas całego dnia i do tego nie pije w trakcie wesela alkoholu, czyli właśnie konsultantowi. W ten sposób Para Młoda może być spokojna, że każdy z wykonawców dostatnie zapłatę za swoją ciężką pracę, a nie kłopocze się tym sama.

 

6 powodów, dla których warto mieć koordynatora dnia ślubu – w powyższym artykule przedstawiłam jedynie te najistotniejsze. Bez wątpienia – najważniejszym jest spokój Wasz – Pary Młodej i Waszych najbliższych oraz poczucie wyjątkowości tego dnia, na który tak długo czekaliście. Pozwólcie sobie odpocząć tego dnia, oddajcie koordynację w dobre ręce i po prostu cieszcie się chwilą! Jeżeli chcecie, aby tak właśnie było – napiszcie do nas – zajmiemy się tym!

Spodobał Ci się ten artykuł? Jeśli tak – zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera, w którym będziemy Cię powiadamiać o nowościach na stronie – formularz znajduje się po lewej stronie u góry lub u dołu strony 🙂

 

 

Autor: Magda

 

%d bloggers like this: